Jums ir senlolots sapnis…

Piedalīties brazīliešu karnevālā…

Doties uz Kilimandžāro…

Vai pārbaudīt, no kā tad tiek gatavota īstā tekila…

Varbūt beidzot pievērsties daivingam?...

Atliek ieklausīties savā sirds aicinājumā un izvēlēties to pasaules daļiņu, kurā Jūs vēlētos nokļūt…

Valstis var mainīties, bet sapnim ir jābūt vienmēr!

Šajā sadaļā Jūs atradīsiet nepieciešamo informāciju par dažādām valstīm.
Par kultūru un vēsturi, par klimatu un tradīcijām… Par vīzu režīmu, maksāšanas līdzekļiem un daudz ko citu.
Tūrisma Aģentūra
"Dolce Vitae"


Tālr.:
(+371) 67 880 558
GSM:
(+371) 26 305 098

info@dolcev.lv
Austrālija

Vietējais laiks: 3 laika joslas. Austrumu daļā (Sidneja, Kanbera) apsteidz Rīgas laiku par 6 stundām.

Klimats: Austrālijā ir karsts klimats. Vasaras mēnešos nenozīmīgs lietus, taču ziemas mēnešos ceļi var kļūt neizbraucami. No maija līdz augustam – ideālākais laiks braucienam uz Austrāliju, bet no septembra līdz decembrim – sezonas maksimums. Vidējā temperatūra: 

 

Janvāris

Februāris

Marts

Aprīlis

Maijs

Jūnijs

Jūlijs

Augusts

Septembris

Oktobris

Novembris

Decembris

Kanbera

21

20

18

13

10

7

6

7

10

13

16

18

Sidneja

24

24

22

18

15

13

12

14

15

17

20

22

Iedzīvotāji: iedzīvotāju daudzums – 18,7 miljoni, galvenokārt pārceļotāju pēcteči no Lielbritānijas un Īrijas, kā arī imigranti no citām valstīm. Pamatiedzīvotāji (aborigēni) – aptuveni 228 tūkst. cilvēku. Austrālijā dzīvo apmēram 230 tūkst. cilvēku, kas iebraukuši no bijušās PSRS, tai skaitā 52 tūkst. krievu tautības cilvēku, vairāk nekā 30 tūkst. ukraiņu, vairāk nekā 20 tūkst. armēņu, vairāk nekā 40 tūkst. ieceļotāju no Baltijas valstīm.

Valoda: Angļu valoda. Bez tam, sastopama itāliešu, grieķu, vācu, ķīniešu valodas un dažādi pamatiedzīvotāju dialekti.

Valūta: 1 EUR-2.0538 AUD

Vīzas:

Austrālija! To vajadzētu apmeklēt ne tikai tāpēc, ka tas ir mazākais kontinents un lielākā sala. Tā ir vienīgā valsts pasaulē, kas aizņem visa kontinenta teritoriju. Austrālijā viss ir otrādi: no decembra līdz februārim ir vasara, zvaigznes debesīs pavisam citas, turklāt tā ir nepārspējama skaistuma zeme.

            Austrālija tika atklāta jaunu neapgūtu teritoriju meklējumu laikā. Pirmais šo zemi ir aprakstījis Džeims Kuks, viņš ir sastādījis pirmo karti un pasludinājis to par Karaliskās Augstības īpašumu. Pagājuši 200 gadi, un Austrālija kļuvusi par kontrastu kontinentu, kuru ik gadus apmeklē tūkstoši tūristu. Laika apstākļi Austrālijā praktiski visa gada garumā ir labvēlīgi ceļojumiem: temperatūra svārstās no 25 līdz 32 grādiem virs nulles un tikai ziemā nokrīt līdz 15 – 18 grādiem.

Vispār, viss Austrālijā ir neparasts: gan janvāra vasara, gan „pēc saraksta” tekošās upes, gan fantastiskie dzīvnieki, gan nelielā galvaspilsēta Kanbera, kurā pat kartē sameklēt ir samērā grūti.

Lielākā Austrālijas pilsēta ir Sidneja, kas izvietojusies skaista, liela Portdžeksonas līča krastos. Pilsēta dibināta 1788. gadā, kad šajā vietā ieradās pirmais jūras transports kapteiņa Artura Filipa vadībā ar vairākiem simtiem kuģa pasažieru, no kuriem vairāk nekā puse bija ieslodzītie. Pirmo ieceļotāju izcelšanās vieta ieguva nosaukumu „The Rocks” (Klintis). Mūsdienās tā ir centrālā vēsturiskās Sidnejas daļa. Šajā vietā noziedznieki ieguva brīvību un uzsāka jaunu dzīvi, šeit norisinājušies nozīmīgākie notikumi, kas ietekmējuši Austrālijas vēsturi kopumā. Mūsdienās „The Rocks” ir tūristu rajons, kuri ar baudu līkumo pa šauru bruģētu ieliņu labirintiem, iegriežas muzejos un galerijās un mokās šaubās, kurai virtuvei šodien dot priekšroku: itāliešu, ķīniešu, taizemiešu, franču, brazīliešu vai austrāliešu. Par pagātni atgādina viena no vecākajā celtnēm pilsētā – Kedmana Kotedža (1816.g.). Tā sauca bijušo noziedznieku, kas vēlākā laikā kļuva par valsts kuģu superintendantu un ilgu laiku kopā ar ģimeni dzīvoja šajā mājā. Interesenti var iejusties tā laika drūmajā atmosfērā, apmeklējot Haidparka barakas, kur viņiem tiks dota unikāla iespēja „pabūt ieslodzīto ādā”, uzzināt, ko viņi ēda, kur gulēja, kā strādāja un par ko sapņoja. Tas nav pats iespaidīgākais Sidnejas parks.

Austrālija ir dabas mīļotāju meka. Karaliskajā Botāniskajā dārzā tiek audzēti vairāk nekā miljons dažādu augu. Sidnejas Ķīniešu dārzs, ko projektējuši speciālisti no Huandongas provinces, ir lielākais tradicionālais dārzs ārpus Ķīnas robežām. Tas atrodas Dārlingas ostas rajonā, kur izvietota lielākā veikalu, kafejnīcu, bāru, nakts klubu un gājēju zonu daļa. Tur atrodas arī ar eksponātiem bagātākais Sidnejas akvārijs, kurš iekļauts Ginesa rekordu grāmatā kā lielākais pasaulē ūdens apjoma ziņā. Sākumā apmeklētāji iet pa caurredzamu tuneli zem ūdens, tā nonākot „aci pret aci” ar haizivīm un citiem okeāna monstriem (kopumā šeit dzīvo vairāk nekā 5000 jūras iemītnieku). Pēc tam acīm paveras viens no Septiņiem Pasaules brīnumiem – Lielais Barjeru rifs ar neaptveramu koraļļu, tropisko zivju un jūras bruņurupuču daudzumu.

   Sidnejā muzeju nav daudz. Kā ievērojamākos var minēt Jaundienvidvelsas mākslas galeriju, kura pārstāv Austrālijas, Eiropas un Āzijas mākslu; Austrālijas muzeju, kas veltīts dabas zinātņu vēsturei ( viens no 6 labākajiem pasaulē); Jūras muzeju; Automašīnu muzeju, kurā ir 175 mašīnu kolekcija, sākot no 1899.gada līdz mūsdienām; Mūsdienīgās mākslas muzeju; Monētu muzeju; Astronomijas muzeju, kurš izvietots 1858.gadā būvētajā bijušajā Observatorijas ēkā. Nav jābūt kaislīgam operas cienītājam, lai gūtu baudu no Sidnejas operas apmeklējuma. No arhitektūras viedokļa celtne ir unikāla, tajā tiek organizētas ekskursijas.     

            Arhitektūras un inženierzinātņu brīnums – Sidnejas ostas tilts. No tilta paveras brīnišķīgs skats uz okeānu. Taču tie, kas vēlas izbaudīt patiesi austrālisku atpūtu, dodas uz ziemeļiem. No Kulangatas līdz Sautportai stiepjas Zelta krasts. Pludmales 42 km garumā, kuras apskalo okeāna viļņi, nacionālais parks tūkstošiem hektāru platībā, pieczvaigžņu komforts – vai vairāk kas nepieciešams pilnai laimei janvāra mēnesī, kad vidējā gaisa temperatūra ir 20 – 30 grādi?! Ja arī vēl kas nepieciešams , tad to Jūs atradīsiet Zelta krastā.

            Ja Jūs vilina noslēpumi, jādodas uz Hinterlendu, kalnu, upju, mežu un ziedošu ieleju novadu. Neskartās dabas ielejā Jūs varat uzdurties gan mākslas galerijai, gan eksotisku suvenīru veikaliņam.

            Jums patīk sapņot? Tad Jūs gaida "Dreamworld" parkā, kas tulkojumā nozīmē Sapņu pasaule. Parkā ir 11 šādas pasaules, kas piepildītas ar prieku un fantāziju: „Okeāna parāde”, „Lauku gadatirgus”, „Koalu zeme”, „Zelta drudža laiku pilsēta”… 

            Jums patīk kino? Zelta krastā atrodas pašu Holivuda - Warner Bros Movie World. Tur pastāvīgi „dzīvajā” darbojas Betmens, uz ielām tiek izspēlētas ainas no kinofilmas „Policijas akadēmija” vai populāriem vesterniem.

            Ja dodamies tālāk ziemeļu virzienā, mēs nonākam Kvīnslendas piekrastes lielākajā pilsētā Kērnsā, kur starp zilo jūru un lietus mežiem zied dārzi. No Kērnsas virs lietus mežiem stiepjas pasaulē garākais trošu ceļš. No augšas atklājas pasakains skats uz pilsētu un Koraļļu jūru, kā arī uz meldru audzēm. Pagājušā gada jūnijā netālu no Kērnsas tika atvērts Aborigēnu kultūras centrs. Tas atrodas parkā pie Karavonika ezeriem. Četros teātros tiek demonstrētas savdabīgas deju izrādes, aborigēni ielās demonstrē šķēpa un bumeranga mešanu…

            Kā redzam, Austrālija ir daudzveidīga un nav brīnums, ka to nākas atklāt atkal un atkal. Lai arī no kā sāksies Jūsu iepazīšanās ar šo tālo valsti, jauni iespaidi Jums, bez šaubām, ir garantēti.

Austrālija
Austrālija
Austrālija
Austrālija
Austrālija
Austrālija
Austrālija
Austrālija